Masaż Ajurwedyjski

Ajurweda to prastara medycyna hinduska, będąca jednocześnie systemem filozoficznym. W dosłownym tłumaczeniu jest ona "wiedzą o życiu". Ajurweda bazuje na holistycznym nastawieniu do człowieka i świata. Jej celem jest przede wszystkim zapobieganie schorzeniom ciała i duszy, a nie tylko ich leczenie. Stan pełnego zdrowia nie polega na braku dolegliwości chorobowych, lecz na idealnym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Według Ajurwedy świat składa się z pięciu żywiołów: przestrzeni, powietrza, ognia, wody, ziemi. W przypadku człowieka dochodzi jeszcze jeden element - prana. Prana jako życiowa siła, odpowiedzialna jest za nasze życie duchowe, psychiczne oraz fizyczne. Masaż ajurwedyjski, inaczej zwany masażem hinduskim, jest jednym z głównych elementów Ajurwedy. Celem masażu jest zachowanie równowagi między zdrowiem psychicznym, fizycznym i duchowym. Hindusi wierzą, iż w trakcie masażu ciało i umysł zostają oczyszczone z toksyn. 
SHIROABHYANGA - MASAŻ GŁOWY
To tradycyjny ajurwedyjski masaż głowy, twarzy, szyi oraz ramion, wykonywany za pomocą gorącego oleju. 

Działa relaksująco, rozluźniająco, uspokaja, uwalnia od stresu, przywraca wewnętrzną harmonię, jest alternatywą w walce z bezsennością, pomaga w pielęgnowaniu skóry głowy oraz włosów - odżywia je i nabłyszcza oraz zapobiega ich wypadaniu i siwieniu. 

Masaż ten opiera się na łączeniu ze sobą różnych technik nacisku odpowiednich miejsc w zmiennym rytmie. Każdy zabieg przeprowadzany jest inaczej, ponieważ olejki dobierane są według indywidualnych potrzeb każdego Klienta po analizie rodzaju jego skóry oraz włosów. 
ABHYANGA - MASAŻ CIAŁA
Abhyanga oznacza inaczej "namaszczenie". Odbywa się poprzez masowanie całego ciała przy użyciu rozgrzewających olejków ajurwedyjskich. Głównym celem tego masażu jest stymulacja punktów energetycznych oraz usprawnienie przepływu energii w ciele. 

Zalety masażu Abhyanga:  
  • usprawnia pracę układu krążenia, układu nerwowego oraz trawiennego 
  • przyśpiesza produkcję hormonów poprzez pobudzenie układu hormonalnego 
  • rozluźnia mięśnie całego ciała 
  • ułatwia pozbycie się niebezpiecznych toksyn z organizmu 
  • pomaga w leczeniu bezsenności, depresji oraz stanów lękowych 
  • wspomaga funkcjonowanie systemu odpowiedzialnego za odporność organizmu 
  • regeneruje i odmładza skórę, koi wrażliwe miejsca

Każdy masaż wygląda inaczej i nastawiony jest na konkretną osobę oraz jej indywidualnie potrzeby. W związku z tym, iż każdy z olejków charakteryzuje się innymi właściwościami (rozgrzewające, relaksujące, odmładzające czy detoksykujące), są one dobierane w zależności od osobowości, typu skóry oraz na podstawie przebytych chorób i dolegliwości. Dzięki temu masaż staje się wyjątkowo osobistym i niepowtarzalnym przeżyciem

CENA
MASAŻ CAŁOŚCIOWY                           200 ZŁ
MASAŻ CAŁOŚCIOWY Z PILINGIEM     250 ZŁ. 
MASAŻ GŁOWY                                       150 ZŁ