Cosmelan

 

Według obecnie dostępnej światowej wiedzy potwierdzonej badaniami jest to najskuteczniejszy (ok. 98%) zabieg usuwający przebarwienia na twarzy różnego pochodzenia (ekspozycji słonecznej, podłoże hormonalne, melasma) oraz ciemne plamy na dłoniach i przedramionach. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu.

Jak działa Cosmelan?
Mechanizm działania Cosmelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w preparatach COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy, Dermamelan dodatkowo kwas salicylowy). Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V ) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji ( fototyp I i II ) i fototyp III - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. Pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2 krem. Pełny efekt zabiegu jest widoczny po miesiącu, ale kosmetyki domowe należy stosować 3 miesiące.

Jak wygląda skóra po zabiegu?
W trakcie pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym.