Mezoterapia skóry głowy – leczenie wypadania włosów

Mezoterapia igłowa to leczniczy zabieg regeneracji skóry, który wykorzystuje się do usuwania różnych problemów, w tym leczenia wypadania włosów i łysienia. Stosuje się go w obrębie owłosionej skóry głowy dostarczając do tkanki podskórnej mezokoktajl z aktywnymi składnikami. Skuteczność tej metody w walce z wypadającymi włosami potwierdzają liczni klienci gabinetu Soleil, który oferuje mezoterapię skóry głowy w atrakcyjnych cenach.

Przebieg zabiegu mezoterapii skóry głowy

Mezoterapia polega na podaniu odżywczego mezokoktajlu do skóry za pomocą serii niewielkich nakłuć. Wykorzystuje się do tego cienką i krótką igłę, za pomocą której aplikowany jest preparat odżywczy, zawierający witaminy, substancje pobudzające wzrost włosów i hamujące ich wypadanie. Iniekcja dokonywana jest w kilkucentymetrowych odstępach na głębokość kilku milimetrów.

Wskazania do zastosowania mezoterapii skóry głowy

Zabieg ten przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy zauważają u siebie problemy, takie jak:

nadmierne wypadanie włosów,
łysienie typu męskiego (androgenowe),
łysienie rozlane,
łysienie plackowate,
łysienie okresowe,
zahamowanie wzrostu nowych włosów.

Bolesność mezoterapii igłowej

Zabieg ten może wywołać delikatny dyskomfort bólowy, choć zależy to od indywidualnych uwarunkowań pacjentów. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym w celu poprawy komfortu pacjenta podczas zabiegu.

Efekty mezoterapii igłowej

Głównym rezultatem zastosowania mezoterapii igłowej w leczeniu łysienia jest zahamowanie wypadania włosów, odżywienie skóry głowy i pobudzenie procesów wzrostu nowych włosów. Większość pacjentów stosujących ten typ kuracji leczącej wypadanie włosów zauważa poprawę kondycji jakości włosów a w następnym etapie ich wyraźne zagęszczenie. Zabieg ten można powtarzać wielokrotnie i stosować jako leczenie profilaktyczne i regenerujące.

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca,
  • alergia na składniki mezokoktajlu,
  • stany zapalne skóry.