Masaż Ajurwedyjski

Ajurweda to prastara medycyna hinduska, będąca jednocześnie systemem filozoficznym. W dosłownym tłumaczeniu jest ona "wiedzą o życiu". Ajurweda bazuje na holistycznym nastawieniu do człowieka i świata. Jej celem jest przede wszystkim zapobieganie schorzeniom ciała i duszy, a nie tylko ich leczenie. Stan pełnego zdrowia nie polega na braku dolegliwości chorobowych, lecz na idealnym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Według Ajurwedy świat składa się z pięciu żywiołów: przestrzeni, powietrza, ognia, wody, ziemi. W przypadku człowieka dochodzi jeszcze jeden element - prana. Prana jako życiowa siła, odpowiedzialna jest za nasze życie duchowe, psychiczne oraz fizyczne. Masaż ajurwedyjski, inaczej zwany masażem hinduskim, jest jednym z głównych elementów Ajurwedy. Celem masażu jest zachowanie równowagi między zdrowiem psychicznym, fizycznym i duchowym. Hindusi wierzą, iż w trakcie masażu ciało i umysł zostają oczyszczone z toksyn.

masaż ajurwedyjski wrocław

SHIROABHYANGA - MASAŻ GŁOWY

To tradycyjny ajurwedyjski masaż głowy, twarzy, szyi oraz ramion, wykonywany za pomocą gorącego oleju.

Działa relaksująco, rozluźniająco, uspokaja, uwalnia od stresu, przywraca wewnętrzną harmonię, jest alternatywą w walce z bezsennością, pomaga w pielęgnowaniu skóry głowy oraz włosów - odżywia je i nabłyszcza oraz zapobiega ich wypadaniu i siwieniu.

Masaż ten opiera się na łączeniu ze sobą różnych technik nacisku odpowiednich miejsc w zmiennym rytmie. Każdy zabieg przeprowadzany jest inaczej, ponieważ olejki dobierane są według indywidualnych potrzeb każdego Klienta po analizie rodzaju jego skóry oraz włosów.

masaż ajurwedyjski wrocław

ABHYANGA - MASAŻ CIAŁA

Abhyanga oznacza inaczej "namaszczenie". Odbywa się poprzez masowanie całego ciała przy użyciu rozgrzewających olejków ajurwedyjskich. Głównym celem tego masażu jest stymulacja punktów energetycznych oraz usprawnienie przepływu energii w ciele.

Zalety masażu Abhyanga:

  • usprawnia pracę układu krążenia, układu nerwowego oraz trawiennego
  • przyśpiesza produkcję hormonów poprzez pobudzenie układu hormonalnego
  • rozluźnia mięśnie całego ciała
  • ułatwia pozbycie się niebezpiecznych toksyn z organizmu
  • pomaga w leczeniu bezsenności, depresji oraz stanów lękowych
  • wspomaga funkcjonowanie systemu odpowiedzialnego za odporność organizmu
  • regeneruje i odmładza skórę, koi wrażliwe miejsca

Każdy masaż wygląda inaczej i nastawiony jest na konkretną osobę oraz jej indywidualnie potrzeby. W związku z tym, iż każdy z olejków charakteryzuje się innymi właściwościami (rozgrzewające, relaksujące, odmładzające czy detoksykujące), są one dobierane w zależności od osobowości, typu skóry oraz na podstawie przebytych chorób i dolegliwości. Dzięki temu masaż staje się wyjątkowo osobistym i niepowtarzalnym przeżyciem