Hydroksyapatyt wapnia

 

Na czym polega zabieg?
Preparat hydroksyapatytu wapnia, po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem Emla, wprowadzany jest głęboko pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Po jego aplikacji dokonuje się z reguły delikatnego masażu, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Preparat zdeponowany pod skórą (lub czasami jeszcze głębiej) jest niewidoczny, niewyczuwalny i nie zmienia swojego położenia.Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny a efekty widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności. Cały zabieg trwa około 30 minut. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty
Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.
W czasie zabiegu wolumetrii modeluje się zazwyczaj policzki, zagłębienia w okolicach skroni, kości policzkowe, jarzmowe, kształt podbródka oraz linię żuchwy. Preparat wolumetryczny przywraca naturalną objętość w miejscach, w których nastąpiły największe ubytki tkanki podskórnej.
Zabieg ten jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd, dlatego mogą z niego korzystać nawet młode osoby.

Działanie hydroksyapatytu wapnia stosowanego do zabiegów wolumetrii jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 12-18 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. Efekty po zastosowaniu hydroksyapatytu wapnia są natychmiastowe i bardzo naturalne.