Włókna Bogatopłytkowe

Dwufazowe działanie włókien bogatopłytkowych

Efekt natychmiastowy, czyli redukcja zmarszczek, osiągany jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien. Koalogujące włókna zaczynają wypychać tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Efekt stymulacji komórek, czyli działanie długofalowe, zawdzięczamy płytkom krwi (thrombocytes) uwięzionym między włóknami.

Trombocyty nieprzerwanie, lecz powoli, wydzielają zgromadzone w nich czynniki wzrostu. Doprowadza to do wzmożonego namnażania się komórek śródbłonka naczyń, co polepsza ukrwienie i odżywienie tkanek. Aktywowane zostają również fibroblasty, w wyniku czego następuje synteza nowego kolagenu – głównego czynnika odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry.

Sposób działania terapii można porównać do terapii z wykorzystaniem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego (PRP). Znacząca różnica istnieje jednak w sposobie uwalniania czynników wzrostu z płytek krwi. Ich powolne i długotrwałe wydzielanie podczas terapii włóknami bogatopłytkowymi i-PRF zapewnia nam znacznie lepszy efekt niż ich nagłe uwolnienie, jakie ma miejsce w mezoterapii.

Komórki są stale stymulowane i niepotrzebne jest tak częste odnawianie dla nich „sygnału” pobudzającego, a efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

Przebieg zabiegu iPRF

Zabieg iniekcji włókien bogatopłytkowych przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Na 30 minut przed iniekcją na obszary skóry poddawane leczeniu nałożony zostaje krem zawierający składniki znieczulające, celem zapewnienia jak największego komfortu zabiegu.

Pobrana przez pielęgniarkę niewielka ilość krwi zostaje odseparowana, a uzyskany roztwór pobrany do strzykawki wyposażonej w mikro igłę, której ukłucia są prawie niewyczuwalne.

Całość zabiegu trwa około 60 minut.

Zaleca się stosowanie leczenia tym składnikiem aktywnym równolegle z innymi terapiami, takimi jak laser, RF, PQ AGE, mezoterapie.

 

20052290 c3d0 4e67 bdc1 61cffc20619b 1

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietoleracji.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
choroby autoimmunologiczne,
ciąża i karmienie piersią,
choroby nowotworowe,
niektóre choroby krwi.

Włókna bogatopłytkowe — Wrocław

Utrata jędrności skóry, pojawienie się oznak starzenia, cienie pod oczami — każda z tych niedoskonałości stanowi problem natury estetycznej u wielu kobiet oraz mężczyzn. Jego obecność wpływa zaś negatywnie na samopoczucie, a także pewność siebie, zwłaszcza jeśli popularne zabiegi kosmetyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji warto zdecydować się na procedurę z wykorzystaniem włókien bogatopłytkowych. Jest to zabieg posługujący się materiałem autologicznym, a więc opracowanym w oparciu o niewielką ilość krwi Pacjenta. Dzięki temu powstaje dobroczynna substancja niegrożąca reakcją alergiczną, która pomaga przywrócić młody, zdrowy wygląd skóry.

Zabieg z wykorzystaniem włókien bogatopłytkowych we Wrocławiu

W Spa Soleil we Wrocławiu przeprowadzamy zabiegi iPRF wykorzystujące włókna bogatopłytkowe. To niezawodna, sprawdzona, bezpieczna i skuteczna procedura pozwalająca poradzić sobie z rozmaitymi niedoskonałościami. Wśród wskazań do jej wykonania wymienić można m.in. suchość skóry, utratę jej jędrności, zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, cienie pod oczami, a nawet osłabienie i wypadanie włosów albo widoczne blizny czy rany. Zabiegi oparte o włókna bogatopłytkowe powodują odnowienie komórek skóry, a także odbudowę włókien kolagenowych, przywracając jej w ten sposób piękny, młody, zdrowy wygląd oraz poprawiając kondycję.

Skuteczny i bezpieczny zabieg iPRF w naszym SPA

Zabieg z zastosowaniem  włókna bogatopłytkowego polega na przygotowaniu specjalnej substancji na podstawie niewielkiej ilości krwi pobranej od Pacjenta, a następnie wprowadzeniu go do skóry, pobudzając mechanizmy regeneracyjne. Po zakończonej procedurze może pojawić się zaczerwienienie, a także niewielki dyskomfort, które jednak szybko znikną. Nie trzeba też poddawać się złożonej rekonwalescencji, wystarczy jedynie utrzymywać skórę w czystości. Zapraszamy do umówienia wizyty w SPA we Wrocławiu!