Masaż leczniczy

Masaż leczniczy wymaga gruntownej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Z tego powodu w Spa Soleil wykonują go wykwalifikowani fizjoterapeuci. Masaż leczniczy zalecany jest przede wszystkim w bólach kręgosłupa spowodowanych wadami postawy, przeciążeniami, siedzącym trybem życia jak i zmianami zwyrodnieniowymi. Jest on konieczny w rehabilitacji pacjenta także w nagłych przypadkach, na przykład przy rwie kulszowej. Polecany jest przy wszelkiego rodzaju napięciach mięśniowych spowodowanych m.in. przewlekłym stresem. Stosowany jest również jako element terapii po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach - zmniejsza ból, obrzęk, przyspiesza wchłanianie wylewów, poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek miękkich i wokół stawu oraz likwiduje przykurcze. Masaż leczniczy ma również zastosowanie przy uszkodzeniach mięśni i ścięgien - hamuje wysięk zapalny, zapobiega zrostom oraz ograniczeniom ruchomości w stawie. Lecznicze działanie masażu ma również zastosowanie w uszkodzeniach nerwu obwodowego – likwiduje obrzęki, zapobiega przykurczom oraz usprawnia mięśnie podczas powrotu nerwu do sprawności.

Przebieg masażu leczniczego
Masaż leczniczy nie powinien powodować bólu, a w przypadku jego występowania należy powiadomić o tym fizjoterapeutę. Uczucie, które odczuwa pacjent, powinno oscylować na granicy tzw. „przyjemnego bólu”, pozwalającego na rozluźnienie mięśni.

Aby otrzymać najlepsze efekty zalecana jest seria 5-10 zabiegów. Warto również pamiętać, że po kilku pierwszych zabiegach może dojść do pogorszenia samopoczucia, co jest typowym zjawiskiem. Może pojawić się senność, drażliwość lub ogólne osłabienie, jednak nie należy przerywać terapii, ponieważ dolegliwości ustąpią same, a zakończenie serii zabiegów powinno przynieść oczekiwaną ulgę.

masaz leczniczy wroclaw