Plazma krwi - zabieg kosmetyczny

Zabiegi z użyciem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

Plazma bogatopłytkowa zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Zabieg z wykorzystaniem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.
Zabieg z użyciem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego tzw. plazmolifting stosuje się w przypadkach, gdy występują oznaki starzenia: zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, zmniejszona gęstość skóry, a także gdy chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po innych zabiegach (np. laserowych).
Szczególnie polecić go można osobom poszukujących naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.

 

20052290 c3d0 4e67 bdc1 61cffc20619b

Dlaczego jest to możliwe?

Włókna są autogenną matrycą, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Płynny składnik krwi jest bogaty w leukocyty i naczyniowy czynnik wzrostu.
Inicjuje także trwałe uwalnianie płytkowego czynnika wzrostu, białka które odgrywa znaczącą rolę w procesie angiogenezy; transformującego czynnika wzrostu, białka, które stymuluje wzrost tkanek i trombospondyny 1, przylegającej glikoproteiny która pośredniczy w interakcjach pomiędzy komórkami oraz w procesie angiogenezy.
Tak więc po zabiegu w skórze, wokół podanej autologicznej tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania, trwający około 2 lat.
Zarówno zabieg z użyciem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego jak i autologicznego włókna można wykonać na jednej wizycie.
Zabiegi z wykorzystaniem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie w:

 • rewitalizacji skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi);
 • leczeniu blizn potrądzikowych
 • leczeniu łysienia
 • poprawie kolorytu, gęstości i napięcia skóry
 • przyśpieszeniu gojenia po zabiegach laserowych
 • profilaktyce starzenia się skóry

Osoby młode i w średnim wieku, ze względu na sprawne mechanizmy naprawcze, wymagają mniejszej liczby zabiegów, żeby osiągnąć dobre efekty kliniczne. U osób w starszym wieku trzeba zwykle wykonać większą liczbę zabiegów. płynnego składnika krwi bogatopłytkowego stanowi alternatywę dla pacjentów, którzy nie akceptują kwasu hialuronowego lub chorują na ciężką alergię.

Jako uzupełnienie po terapii laserowej przyśpiesza gojenie i powrót do codziennych obowiązków. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu, a nawet przeciwbakteryjnemu wywiera ochronny wpływ na naszą skórę. Czynniki wzrostu zawarte w komórkach krwi (przede wszystkim w płytkach krwi) pobudzają komórki skóry do regeneracji.

Jak często należy wykonywać zabieg?

U osób poniżej 35 roku życia plazme bogatopłytkową podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry.
Wystarczy 1 zabieg na 12-24 miesiące, żeby osiągnąć rewitalizujący efekt.
Osoby od 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach.
Po 60 roku życia wymagane jest podanie po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Decyzję zawsze podejmuje lekarz medycyny estetycznej w oparciu o aktualny stan pacjenta.

Kiedy nie można wykonać tego zabiegu?

Zabieg jest bezpieczny i przewidywalny przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu i zasad aseptyki. Wielu pacjentów jest zadowolonych z uzyskanych efektów terapii. Jednak w niektórych sytuacjach nie powinien być stosowany.
Przeciwwskazaniem do podania własnego płynnego składnika krwi bogatopłytkowego są:

 • ciąża oraz okres karmienia,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby krwi,
 • nietolerancja iniekcji,
 • aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

Płynny składnik krwi bogatopłytkowej to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej.

Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie.

Płynny składnik krwi bogatopłytkowej — Wrocław

Starzenie się jest naturalnym procesem, którego nie da się zatrzymać. Skóra z wiekiem traci swoją elastyczność, staje się wiotka, przesuszona i mniej jędrna. Wiele kobiet marzy o tym, aby ich skóra wyglądała idealnie przez cały czas, niezależnie od wieku.

Im jesteśmy starsze, tym trudniej nam się pogodzić z faktem, że nasza twarz się zmienia z każdym kolejnym rokiem, pojawiają się nowe zmarszczki, a stare stopniowo się pogłębiają. Mimo że nie istnieje żaden cudowny lek na odmłodzenie, to przy pomocy profesjonalnych zabiegów kosmetycznych można znacznie spłycić zmarszczki, jednocześnie działając przeciwstarzeniowo na skórę twarzy.

Niezwykle skutecznym zabiegiem działającym na odmłodzenie oraz regenerację skóry jest ten z wykorzystaniem Płynny składnik krwi bogatopłytkowej, jaki wykonujemy w naszym salonie we Wrocławiu.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu z użyciem płynnego składnika krwi bogatopłytkowego?

Płynny składnik krwi bogatopłytkowy jest pozyskiwany z krwi Pacjenta. Po pobraniu krew jest umieszczana w specjalnym urządzeniu oddzielającym leukocyty i erytrocyty od płynu zawierającego płytki. Takim sposobem powstaje plazma, które wstrzykuje się miejscowo w skórę Pacjenta. Zabieg ten jest jednym z najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej. Doskonale spłyca zmarszczki, rewitalizuje skórę, wyrównuje jej koloryt, przywraca naturalny blask, ale też pomaga w pozbyciu się blizn potrądzikowych, gojeniu się skóry po zabiegach z użyciem lasera, a także w leczeniu łysienia. Jest to więc zabieg o szerokim spektrum działania na wielu płaszczyznach.

Zadbaj o stan swojej skóry i działaj przeciwstarzeniowo 

Zabieg plazmy jest bardzo skuteczny w minimalizowaniu widoczności zmarszczek mimicznych, rewitalizacji oraz ujędrnienia skóry.

Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak zadziałać na swoją skórę, aby proces starzenia przebiegał nieco wolniej, koniecznie wypróbuj kuracji przy użyciu płynnego składnika krwi bogatopłytkowego. Wykonuj go co 12-24 miesiące, aby cieszyć się piękną, elastyczną, a także młodą skórą. Zapraszamy do naszego gabinetu znajdującego się we Wrocławiu.